Apel o pomoc dla Syryjczyków

 

Syryjczycy mieszkający w Polsce kupili za własne pieniądze dwie karetki i pojechali nimi do Syrii. W karetkach transportowane były środki medyczne i dary z przeprowadzonej prywatnej zbiórki. Możliwości Syryjczyków w Polsce są jednak na wyczerpaniu a potrzeby uciekającej od wojny ludności cywilnej w Syrii są ogromne. Pomoc międzynarodowa dociera głównie do obozów dla uchodźców poza granicami Syrii.
Co jest teraz najbardziej potrzebne?
1) Epidemia leiszmaniozy przynosi tragiczne skutki – potrzebny jest natychmiast lek, który produkowany jest w Polsce (Flukonazol produkowany przez: Pfizer, Medana Pharma, Polfarmex, Actavis, Teva i Gedeon Richter), Film na Youtube dokumentujący przypadki leiszmaniozy: http://www.youtube.com/watch?v=f_VHeRuHYJY&feature=youtu.be
2) Według danych ONZ liczba syryjskich uchodźców wynosi 1 250 000 osób, z tego 75% to kobiety i dzieci. W Syrii, w prowizorycznych obozach i schroniskach, przebywa ponad 1 000 0000 dzieci! One przeżywają traumę, słyszą i widzą tylko wojnę, wiele z nich zostało osieroconych, nie można dopuścić do tego, aby były straconym pokoleniem – potrzebne są zabawki i materiały edukacyjne.

Jeżeli ktokolwiek może skłonić któregoś z producentów zabawek w Polsce lub producentów powyższego leku do przekazania go, jako dar dla Polskiej Akcji Humanitarnej, to bardzo proszę o kontakt: 22-8288882 (Polska Akcja Humanitarna) lub 608297069 (Wolna Syria).