Pomoc jest już w drodze

Z wielką satysfakcją informujemy, że w piątek, 7 lutego, w godzinach porannych udało się odprawić w Oddziale Celnym III w Warszawie ogromną ciężarówkę z pomocą humanitarną dla Syryjczyków.

Dzień wcześniej pakowaliśmy zebrane rzeczy do późnej nocy. Wszyscy byli w transie. Nie było czasu na rozmowy i pamiątkowe fotki. Napełnienie tak olbrzymiej ciężarówki to nie żarty, a w dodatku po kilkudniowym maratonie sortowania i pakowania paczki zdawały się cięższe niż zwykle. Radość była jednak wielka jak zobaczyliśmy, że prawie wszystko co było zgromadzone w Górze Kalwarii zmieściło się w ciężarówce.

W sumie pojechało 16 ogromnych palet oraz 361 paczek i worków. Zimowa odzież, koce i buty nie były ciężkie (ok. 11 ton) jednak objętościowo rzeczy zajęły dużo miejsca (ok. 85 m3).

Z przyjemnością patrzy się na spis paczek – większość do rzeczy dla dzieci. Jest to duża różnica w stosunku do poprzednich akcji. Tym razem to dzieci powinne najwięcej skorzystać. Ważny jest też fakt, że w tym transporcie znalazła się bardzo duża ilość środków medycznych (nie tylko bandaże, kompresy i gazy ale też duża ilość środków używanych w chirurgii).

Transport powinien dojechać do Syrii 13 lutego. Będziemy tam aby nadzorować wjazd i dystrybucję.